JavaScript is disabled in your web browser or browser is too old to support JavaScript. Today almost all web pages contain JavaScript, a scripting programming language that runs on visitor's web browser. It makes web pages functional for specific purposes and if disabled for some reason, the content or the functionality of the web page can be limited or unavailable.

Fem grep tok knekken på sykefraværet. Se hva vernepleierne gjorde

– Hvis jeg med overskudd kommer inn og føler meg så utsugd på kort tid, hvordan har de ansatte det da? Det tenkte avdelingslederen i Rolandvegen bofellesskap da hun startet i jobben i fjor vår. Så tok hun grep.
Fagkoordinator og vernepleier, Kine Holm Johnsen (i midten) og verneombud og vernepleier Silje Gjevestad (bakerst) synes arbeidshvedagen er helt annerledes nå enn for bare et år siden - og det til det positive. I front går avdelingsleder Anne Lene Halvorsli.

Fagkoordinator og vernepleier, Kine Holm Johnsen (i midten) og verneombud og vernepleier Silje Gjevestad (bakerst) synes arbeidshvedagen er helt annerledes nå enn for bare et år siden - og det til det positive. I front går avdelingsleder Anne Lene Halvorsli.

Hanna Skotheim

hanna@lomedia.no

I fjor var Rolandvegen bofellesskap i Porsgrunn heldige hvis de bare mangla én ansatt hver dag. Noen dager var så mange som fem ansatte borte på grunn av sykdom. Bofellesskapet har til sammen 22 årsverk.

Da avdelingsleder Anne Lene Halvorsli starta i april, opplevde hun situasjonen som kaotisk.

– Jeg kom til en veldig utslitt og nedkjørt gjeng. Etter bare fem minutter på kontoret om morgenen, kjente jeg på at det kom til å bli vanskelig å komme seg gjennom dagen. Det var den ene krisa etter den andre. Hvis jeg med overskudd kommer inn og føler meg så utsugd på så kort tid, hvordan har de ansatte det da? tenkte jeg.

Anne Lene Halvorsli begynte som avdelingsleder ved Rolandvegen bofellesskap i Porsgrunn i april i fjor. Siden den gang ar mye skjedd.

Anne Lene Halvorsli begynte som avdelingsleder ved Rolandvegen bofellesskap i Porsgrunn i april i fjor. Siden den gang ar mye skjedd.

Hanna Skotheim

Etter mange år i jobben, hadde vernepleierne Silje Gjevestad og Kine Holm Johnsen blitt vant til å jobbe i det høye tempoet. For dem var det normalen.

– Det er lettere å se tilbake på arbeidssituasjonen nå og forstå det faktisk var ganske kaotisk. Når det brenner så på dass som det gjorde her, blir det sånn at folk løper litt rundt som hodeløse høns, sier Kine Holm Johnsen som er fagkoordinator.

Kine Holm Johnsen er fagkoordinator og har fått mer tid til faget sitt etter at de fikk tydeligere roller på jobb. Her finner hun frem medisiner i medisinrommet.

Kine Holm Johnsen er fagkoordinator og har fått mer tid til faget sitt etter at de fikk tydeligere roller på jobb. Her finner hun frem medisiner i medisinrommet.

Hanna Skotheim

Avdelingsleder Halvorsli fant fort ut at noe måtte gjøres.

– Når man jobber turnus i 100 prosent stilling, er man så mye på jobb at man like så godt kan ha det bra, synes jeg.

Sikre gode arbeidsforhold

I 2022 var sykefraværet på 12 prosent i Rolandvegen. I fjor havnet det gjennomsnittlige sykefraværet på åtte prosent. Det er en nedgang på 33 prosent.

Avdelingslederen knakk koden ved hjelp av IA-rådgiver i Nav Arbeidslivssenter i Vestfold og Telemark, Musbah Nabhani. En IA-rådgiver skal forebygge sykefravær og frafall i arbeidslivet. Sliter virksomheten din med høyt sykefravær, kan dere få hjelp av en IA-rådgiver ved Nav Arbeidslivssenter. Det fikk Rolandvegen bofellesskap.

– Jeg opplever ofte at arbeidsplasser prøver å gjøre folk friske, men det er jo legens jobb. Jobben til de ansatte i Rolandvegen er å sikre gode arbeidsforhold, og konsekvensen av det er lavt sykefravær, sier Nabhani.

Det var i forbindelse med at HMS-sjefen i Porsgrunn kommune, Anne Karin Wfring Høistad (t.h.) arrangerte HMS-dag, at avdelingslederen i Rolandvegen møtte IA-rådgiver i Nav Arbeidslivssenter i Vestfold og Telemark, Musbah Nabhani.

Det var i forbindelse med at HMS-sjefen i Porsgrunn kommune, Anne Karin Wfring Høistad (t.h.) arrangerte HMS-dag, at avdelingslederen i Rolandvegen møtte IA-rådgiver i Nav Arbeidslivssenter i Vestfold og Telemark, Musbah Nabhani.

Hanna Skotheim

Hans jobb i bofellesskapet er unnagjort, og det bare på én måned før sommeren i fjor. Nå er han tilbake i Rolandvegen for å møte Fontene sammen med de ansatte.

Hva skulle de gjøre?

Etter bare sju timer fordelt på fem møter med Nabhani, verneombud, tillitsvalgt, ledere og alle de ansatte, kom Rolandvegen fram til flere grep de måtte gjøre for å få bukt med sykefraværet.

– Jeg vet at det er arbeidsplasser som får tiltak tredd nedover hodene på seg. De grepene vi har kommet fram til for de ansatte i Rolandvegen, er deres tiltak. Ikke standardtiltak, sier IA-rådgiver Musbah Nabhani.

Fra å løpe rundt som hodeløse høns, som de ansatte selv besrkvier situasjonen i fjor, så strekker tiden mer til nå. Her rydder vernepleier og verneombud Silje Gjevestad på rommet til en av beboerne i boligen.

Fra å løpe rundt som hodeløse høns, som de ansatte selv besrkvier situasjonen i fjor, så strekker tiden mer til nå. Her rydder vernepleier og verneombud Silje Gjevestad på rommet til en av beboerne i boligen.

Hanna Skotheim

IA-rådgiveren er opptatt av hvordan de ansatte kan ha «en bra dag på jobb». Det er et såkalt «verktøy» som skal hjelpe med å skape bedre arbeidsmiljø.

Dette er grepene Rolangvegen kom fram til:

1. Tilrettelegging

– Før var vi rause mot hverandre ved å ta over oppgavene til hverandre. Da blir belastningen større på den som er raus. Nå har vi endret måten å være raus på, sier Vernepleier Silje Gjevestad som også er verneombud.

I dag står de ansatte heller sammen om oppgaver, i stedet for å ta over. De gir hverandre tilbakemeldinger og råd og går inn og støtter en kollega som har en turbulent vakt.

Det er også tydeligere avklart med leder hvem som skal ha tilrettelegging på jobben. Den skal også gjelde kun for en avgrenset periode. Målet er at den ansatte klarer å gjøre de samme oppgavene igjen.

– Ofte gjør tilretteleggingen de ansatte sykere. Se for deg at du slipper utagerende brukere fordi du synes det er vanskelig. Men hvor flink blir du da til å håndtere utagerende atferd? spør IA-rådgiver Musbah Nabhani.

2. Rolleavklaring

Det er blitt utarbeidet et eget rolledokument med konkrete beskrivelser av de ulike rollene og ansvarsområdene ansatte kan ha. Fagkoordinatorer som Kine Holm Johnsen har for eksempel fått mer tid til å drive med fag. De har også fått på plass ansvarsvakter som skal ta avgjørelser fortløpende og delegere oppgaver.

3. Husregler

– For noen er det å vaske det viktigste som skjer på vakta, men det er ikke det. Det er beboerne. Vi skal selvfølgelig også vaske, men i hvilken rekkefølge og hva er godt nok, det må vi tenke over, sier avdelingsleder Halvorsli.

For å unngå konflikt, har bofellesskapet nå fått på plass egen ordensregler på spiserommet.

4. Tilbakemeldingskultur

De ansatte har jobbet med å kunne gi hverandre tilbakemeldinger om jobben uten at man tar det personlig.

– I dag tar vi hverandre oftere i å gjøre noe positivt i stedet for å irritere oss over noe en kollega ikke har gjort. Det har smitteeffekt, sier vernepleier Kine Holm Johnsen.

5. Pårørendesamarbeid

– Pårørende som er skeptiske trenger ekstra trygging i en tid hvor nedskjæringer og bærekraftige tjenester omtales i enhver kommune. Vi må tenke nytt, og da er det viktig at pårørende informeres og selv ser nytten av nye og mer effektive måter å gjøre ting på, sier avdelingsleder Halvorsli.

Bofellesskapet har for eksempel innført ukentlig nettkjøp av matvarer på ODA.

– Det fratar ikke beboerne aktiviteter, men frigjør personalressurser som vil gavne deres kjære.

Alltid folk på jobb

Selv om de ansatte jobber med å endre kulturen hver dag, så har allerede mye skjedd. I dag er stemningen i Rolandvegen en helt annen enn i fjor vår.

– Nå sier alle at «her er det bra» og fravær er blitt unntaket. Nå er det alltid folk på jobb, sier avdelingsleder Anne Lene Halvorsli.

Det er gode dager i Rolandvegen nå. Fra venstre: Fagkoordinator og vernepleier, Kine Holm Johnsen, verneombud og vernepleier Silje Gjevestad og avdelingsleder Anne Lene Halvorsli.

Det er gode dager i Rolandvegen nå. Fra venstre: Fagkoordinator og vernepleier, Kine Holm Johnsen, verneombud og vernepleier Silje Gjevestad og avdelingsleder Anne Lene Halvorsli.

Hanna Skotheim

Flere saker

– Jeg skal ikke svare på vegne av enkeltmedlemmer, men samlet sett tror jeg våre medlemmer er fornøyde med at vi ikke gikk ut i streik inn i sommerferien, sier FO-leder Marianne Solberg.

– Jeg skal ikke svare på vegne av enkeltmedlemmer, men samlet sett tror jeg våre medlemmer er fornøyde med at vi ikke gikk ut i streik inn i sommerferien, sier FO-leder Marianne Solberg.

Skjalg Bøhmer Vold

FO-lederen forsvarer at det ikke blir streik i staten: – Lite sannsynlig å nå fram

Kjersti Barsok er leder for NTL, det største forbundet i LO Stat. Hun oppfordret medlemmene til å stemme nei til lønnsoppgjøret og ble hørt. Nå reagerer hun på at det ikke blir streik.

Kjersti Barsok er leder for NTL, det største forbundet i LO Stat. Hun oppfordret medlemmene til å stemme nei til lønnsoppgjøret og ble hørt. Nå reagerer hun på at det ikke blir streik.

Eirik Dahl Viggen

LO Stats medlemmer stemte nei til lønnsoppgjøret

Disse er blant dem som kunne mistet jobben hvis avdelingen legges ned: Bak fra venstre: Aud jørgensen, Marit Berg, Vigdis Kjørstad, Cathrine Martinsen. Midterste rad: Grete Nørve, Hanne Jakobsen, Renate Hermansen. Fremste rad: Lill Mari Johnsen, Eirin Johannesen, Lillian Hofsøy, Hilde Hov Linda Dyping-Breivik.

Disse er blant dem som kunne mistet jobben hvis avdelingen legges ned: Bak fra venstre: Aud jørgensen, Marit Berg, Vigdis Kjørstad, Cathrine Martinsen. Midterste rad: Grete Nørve, Hanne Jakobsen, Renate Hermansen. Fremste rad: Lill Mari Johnsen, Eirin Johannesen, Lillian Hofsøy, Hilde Hov Linda Dyping-Breivik.

Hanna Skotheim

Fryktet å miste jobbene sine. Nå kan de bli reddet i siste liten: – Jeg tror det ikke før jeg får se det

LO i Trondheim anbefaler medlemmer om å stemme nei til LO Stats anbefalte løsning. I Oslo og i Bergen vil de ikke komme med slike råd.

LO i Trondheim anbefaler medlemmer om å stemme nei til LO Stats anbefalte løsning. I Oslo og i Bergen vil de ikke komme med slike råd.

Roy Ervin Solstad

LO-splittelsen fortsetter inn i skjebneuka: – Folk er skuffet og forbanna

Anders Gulbrandsen jobber i kriseteamet i bedriftshelsetjenesten i Avonova.

Anders Gulbrandsen jobber i kriseteamet i bedriftshelsetjenesten i Avonova.

Anne Myklebust Odland

Han ivaretar ansatte som blir syke av jobben: – Det er en trist utvikling

Frida Sponås (f.v.), Susanne Davanger og Joachim Gjelsvik gleder seg til å delta i finalen i NM Studentbedrift i dag.

Frida Sponås (f.v.), Susanne Davanger og Joachim Gjelsvik gleder seg til å delta i finalen i NM Studentbedrift i dag.

Simen Aker Grimsrud

De tre vernepleierne konkurrerer om å bli Norges beste studentbedrift