Skal jobbe for autorisasjon og flere medlemmer

– Jeg er opptatt av at studenter skal forstå verdien av medlemskap, sier Marcus Eggøy Hjertvik, nyvalgt leder i arbeidsutvalget for FO-Studentene.

Marcus Eggøy Hjertvik ble nylig valgt til ny leder for arbeidsutvalget for FO-Studentene.
Marcus Eggøy Hjertvik ble nylig valgt til ny leder for arbeidsutvalget for FO-Studentene.
Publisert

Hjertviks selgeregenskaper fra tidligere tider kommer godt med når han nå har ambisjon om å øke FO-Studentenes medlemsmasse betraktelig.

– Jeg er opptatt av at folk skal forstå verdien av å være medlem. Derfor må vi være tilgjengelige ute på utdanningsinstitusjonene rundt omkring, sier Marcus Eggøy Hjertvik.

27-åringen fra Nesodden utenfor Oslo ble søndag valgt som leder i arbeidsutvalget, og valgkomiteen omtalte han som «den beste kandidaten».

Hjertvik går andre året på sosialarbeid ved Høgskolen i Lillehammer. Her har han vært aktiv i FO-Studentenes lokallag, først og fremst som standansvarlig, siden i fjor høst. Han legger ikke skjul på at han har klart å verve en og annen student i løpet av denne tida.

– Får vi ut budskapet vårt enda bredere, vil også medlemsmassen øke. Potensialet er stort, mener Hjertvik, som dermed vil jobbe for å synliggjøre organisasjonen ytterligere blant studentene.

Styrking av studiene samt autorisasjon er andre saker Hjertvik brenner for.

– Jeg mener autorisasjon vil stimulere til faglig identitet. Dette må sikres i alle tjenester som hjelper mennesker i en sårbar og utsatt livssituasjon, mener Hjertvik.

Så langt er det bare vernepleiere som har autorisasjon blant yrkesgruppene i Fellesorganisasjonen.

Arbeidsutvalget i FO-studentene består av leder, nestleder og en representant for hver av de fire utdanningene. Det nye arbeidsutvalget starter opp arbeidet 1. januar, og sitter for ett år.

Powered by Labrador CMS