Ikke ta jobben til de streikende!

– Vi oppfordrer FO-medlemmer til ikke å overta arbeidsoppgavene til de streikende fengselsbetjentene, sier FOs nestleder Mimmi Kvisvik.

Publisert Sist oppdatert

FO streiker ikke selv, men har forståelse for streikegrunnlaget for NFFs politiske streik, som starter klokka ti i dag.

– Dette handler både om sikkerhet for de ansatte men også om rehabilitering av de innsatte. Jeg forstår godt at Norsk Fengsels- og Friomsorgsforbund (NFF) krever mer bemanning, sier Kvisvik.

For å gjennomføre det som står i kriminalomsorgmeldingen «Straff som virker – mindre kriminalitet – tryggere samfunn» kreves en god bemanning,påminner hun.

– Vi i FO er også opptatt av at det er en sammensatt tverrfaglig bemanning i kriminalomsorgen, sier nestlederen.

Alle NFFere er oppfordret til å streike. Friomsorgsansatte er blitt bedt om å legge ned arbeidet i to timer i solidaritet på tirsdag. Nå ber FO sine medlemmer om at de ikke skal overta arbeidsoppgavene deres.

Powered by Labrador CMS