En forandret farmor
Eva Anfinnsen og Anders Kaardahl
«Uff da», sa farmor
Forlaget aldring og helse 2012
Solfrid Rød
Saken oppsummert
Hovedpersonen i denne barneboka heter Mina, som får besøk av farmor. Men farmor har fått demens og er ikke den samme som før. Det får konsekvenser for Minas hverdag. En dag er farmor borte, og alle drar for å lete etter henne.
Anders Kaardahl har laget tegningene i boka. Bak finner vi noen fakta om tegn på demens.
Forfatterne håper boka kan gi en hyggelig lesestund for førskole- og småskolebarn sammen med en voksen, og hjelpe med å forklare en vanskelig sykdom.
Flere saker
Kathrine Haugland Martinsen utenfor Folkets hus noen minutter før valgkomiteens innstilling ble klar.
Jan-Erik Østlie
Sosionom Kathrine får plass i LOs ledelse: – En historisk dag
KULTURPRISVINNEREN: Henriette Steenstrup ble hyllet av LO-kongressen.
Jan-Erik Østlie
LOs kulturpris til skuespiller Henriette Steenstrup
Leif Martin Kirknes
Kaffe, klemmer og koreografi
– Det finnes knapt ord som kan beskrive virkeligheten for palestinerne. Men det finnes ansvar, og det finnes håp i solidaritet, sier Ole Henrik Kråkene.
Jan-Erik Østlie
FO-topp vil ha med LO på boikott av Israel
Kathrine Haugland Martinsen vil bidra til å styrke høyskolegruppenes plass i LO.
Hanna Skotheim
Sosialarbeider Kathrine kan bli valgt inn i LOs ledelse. Hvor stor innflytelse vil hun få?
Lisbeth Norshus fra FO vil ha LO med på at leting etter nye områder for oljeutvinning skal stoppe nå.
Ole Palmstrøm